Termický let

Pomocí termických stoupavých proudů můžeme s paraglidem vystoupat nad místo startu i několik set metrů. Zde už svět vypadá jinak než jsme zvyklí, kopečky se mění v roviny, barvy mají šedavý nádech. Člověk si uvědomí sílu přírody, která zařídila, že létání není jen výsadou ptáků.

Cena termického tandemového letu je 2400,- Kč a zahrnuje také dopravu na start, pojištění pasažéra a poplatky za startovací plochu.

Termický tandemový let trvá 15-25 minut v závislosti na meterologických podmínkách.

Létáme v Beskydech na kopci Javorový vrch u Třince či na Ondřejníku – Skalka.

Co s sebou?

  • pevnou kotníkovou obuv
  • dlouhé kalhoty
  • větru odolnou bundu
  • brýle proti slunci
  • micro SD kartu na které si odnesete videozáznam z letu na paraglidu

Jak to probíhá?

Nejprve probíha příprava k tandemovému letu, která zahrnuje nastavení postroje (sedačky) pasažéra a instruktáž. Bude vám vysvětleno jak probíhá start, vlastní let a přistání. Pak si vyzkoušíte vlastní start, kde vám tanemový pilot tahem za postroj simuluje chování paraglidu při startu při dané síle a směru větru. Následně Vás pilot připoutá k padáku, nasadí přilbu, jestě jednou zkontroluje upevnění vsech popruhů pasažérské sedačky. Pak následuje krátký rozběh z kopce a letíte. Během vyhlídkového letu vy sedíte vpředu v pasažérské sedačce a pilot ve své pilotní sedačce za vámi. Obě tandemové sdačky jsou pak přes takzvané rozpěrky připevněny k popruhům padáku. Přistání tandemového padáku je jednoduché a může se uskutečnit dvěma způsoby. Na nohy, kdy jen dokročíte na zem nebo do skluzu na zadek, podobně jako při tandemovém seskoku z letadla.