O nás

Proč vůbec provozujeme tandemové lety a proč to děláme komerčně?
Asi není třeba rozvádět, že paragliding je nejpřirozenější způsob, jak si užít pocit z letu, kdy padák se stává Vaší součastí a vy intuitivně reagujete na jakoukoliv změnu v proudění vzduchu se snahou ustředit stoupavý proud a nastoupat tak nad vrcholky našich hor.
Ještě větší radost Vám přináší tyto zažitky sdílet s druhými lidmi a to nejen z rodinného kruhu.
Samozřejmě tandemová výbava a provozování této outdoorové aktivity něco stojí a jako řešení se nabízí možnost komerčního létání, kde zákazník si příjde na své za celkem přijatelný peníz, v porovnání s podobnými aktivitami, jako je let balónem, skok padákem či vyhlídkové lety letadlem.
No a řekněte sami, není ideální brát peníze za to, co Vás baví?

Nejsme drazí?
V beskydech je tandemových pilotů několik a důsledkem vzájemné konkurence je konečná cena, která je v provnání s čechami více než příznivá.
Protože je v našem zájmu, aby se k nám zákazníci vraceli, snažíme se časové limity jednotlivých letů držet na horní hranici a v případě, že na nás nečeká další zákaznik přidáváme i pár minut zdarma pokud si to pasažér přeje.
V případě, že nám podmínky neumožní dodržet garantovaný časový limit pro příslušný let, má pasažér nárok na opakování letu zdarma nebo si vybrat jiný způsob kompenzace.

Jak je to s bezpečím?
Tandemoví piloti by bez zkušeností, patřičných znalostí a dovedností nebyli schopni projít znalostními a praktickými testy na tandemovou licenci. Samotné ovládání padáku není nijak složité. Největší důraz se klade na odhad meteorologických podmínek a bezpečnost jako je například dvojí kontrola upnutí pasažéra do postroje.
Rovněž i tandemová výbava musí být v perfektním stavu a proto prochází každoroční technickou kontrolou přímo u výrobce.
Součástí výbavy je i záložní padák.
Pojištění pasažéra je samozřejmě zahrnuto v ceně letu.

S kým poletím?

  • Petr Kašuba

    Petr Kašuba

    Petr Kašuba (pilot tandemu a zakladatel tohoto webu) Pilotní licence tandem pilot, soutěžní pilot. Létá na “Vector2″, (tandem) od Gradientu, “Brontes1, Brontes 2″ , “Avax XC2”, Venus 3. Záliby (paragliding….paragliding….a na zbytek není čas)

  • Paraglidingu se věnuji od roku 2005 a v současnosti provozuji tandemové lety i komerčně. Létání s pasažéry dává paraglidingu ještě další rozměr. Nadšená reakce pasažérů je jedna z hlavních příčin,  proč tandem paragliding provozuji. Rovněž mě baví v tomto sportu i soutěžit a každoročně se účastním ČPP (Český pohár paraglidingu) v kategorii “tandem”.
  • No a protože me kormě tandemového létání baví i jiné zajímavé projekty, rozjíždím projekt jménem BrickModule neboli také Dřevěná cihla

Comments are closed