Extra let

Extra let

tandem paragliding

tandem paragliding

Extra let je pro Vás, kteří se chcete seznámit s paraglidingem, ale nejen to! Podle vývoje povětrnostních podmínek dne letu s Vámi pilot probere, jak bude let vypadat a vy si určíte, co byste rádi ve vzduchu zažili. Bude Vám nabídnuta ochutnávka akrobatických prvků jako je spirála či wingover. Chcete letět mezi ostatními padáky u kopce nad lesy nebo obdivovat architekturu českých vesnic z ptačí perspektivy? Pořádně se ve vzduchu zahoupat a zatočit až se Vám přetížením protáhnou obličeje nebo raději pohodové plachtění vzduchem? Během letu Vám pilot ukáže, jak se ovládá padák a rád odpoví na Vaše otázky.  V ceně letu je i videozáznam zahrnující i 32GB MicroSD paměťovou kartu, na které si zážitky z Vašeho letu odnesete ihned po přistání.

Cena Extra tandemového letu je 3500,- Kč a kromě vlastního letu  zahrnuje i pojištění pasažéra, poplatky za startovací plochu, zapůjčení potřebné výbavy, videozáznam na GoPro kameru a 32GB MicroSD paměťovou kartu

Tandemový let Extra trvá 5-20 minut a v závislosti na meterologických podmínkách poltíme na maximální dobu letu.

Létáme v Beskydech na kopci Velký Javorník, Javorový vrch u Třince a Ondřejník.

Co s sebou?

  • pevnou kotníkovou obuv
  • dlouhé kalhoty
  • větru odolnou bundu
  • brýle proti slunci

Jak to probíhá?

Nejprve probíha příprava k tandemovému letu, která zahrnuje nastavení postroje (sedačky) pasažéra a instruktáž. Bude vám vysvětleno jak probíhá start, vlastní let a přistání. Pak si vyzkoušíte vlastní start, kde vám pilot tahem za postroj simuluje chování paraglidu při startu při dané síle a směru větru. Následně Vás pilot připoutá k padáku, připne přilbu, jestě jednou zkontroluje upevnění vsech popruhů pasažérské sedačky. Pak následuje krátký rozběh z kopce a letíte. Během vyhlídkového letu vy sedíte vpředu v pasažérské sedačce a pilot ve své pilotní sedačce za vámi. Přistání tandemového padáku je jednoduché a může se uskutečnit dvěma způsoby. Na nohy, kdy jen dokročíte na zem nebo do skluzu na zadek, podobně jako při tandemovém seskoku z letadla.