Akrobatický let – 3500,- 

Myslíte, že létání padákem je jen takové lehounké plachtění vzduchem a vznášení nad vrcholky našich hor? Tak z toho vás vyvede z omlylu Akrobatický let. Tento let je pro Vás, kteří si vychutnáváte kolotoče a horské dráhy.  Průběh je podobný, jako u termického  či seznamovacího letu. Ale konec je zcela jiný… místo klasického plachtění a pozvolného vyklesávání na přistání, se let změní v adrenalinový nášup. Nejdříve se párkrát zhoupneme ze strany na stranu a pak to roztočíme ve spirále s přetížením 3 – 4G a rychlostí kolmo dolů až 50 km/h. Ztěžknou Vám nohy a protáhnou obličeje. A pokud budete chtít ještě, tak se můžeme motat zase na druhou stranu. Celou dobu komunikujete s pilotem a když si řeknete, že chcete zpět do pohody a kliďounka, plachtíte opět pomalu vzduchem a užívate si výhledu.

Cena Akrobatického tandemového letu je 3500,- Kč a kromě vlastního letu zahrnuje i pojištění pasažéra, poplatky za startovací plochu a zapůjčení potřebného vybavení.

Létáme v Beskydech na kopci Javorový vrch u Třince či na Ondřejníku – Skalce.

Co s sebou?

  • pevnou kotníkovou obuv
  • dlouhé kalhoty
  • větru odolnou bundu
  • brýle proti slunci

Jak to probíhá?

Nejprve probíha příprava k tandemovému letu, která zahrnuje nastavení postroje (sedačky) pasažéra a instruktáž. Bude vám vysvětleno jak probíhá start, vlastní let a přistání. Pak si vyzkoušíte vlastní start, kde vám pilot tahem za postroj simuluje chování paraglidu při startu při dané síle a směru větru. Následně Vás pilot připoutá k padáku, připne přilbu, jestě jednou zkontroluje upevnění vsech popruhů pasažérské sedačky. Pak následuje krátký rozběh z kopce a letíte. Během vy sedíte vpředu v pasažérské sedačce a pilot ve své pilotní sedačce za vámi. Přistání tandemového padáku je jednoduché a může se uskutečnit dvěma způsoby. Na nohy, kdy jen dokročíte na zem nebo do skluzu na zadek, podobně jako při tandemovém seskoku z letadla.