Pro tandemové lety využíváme 3 osvědčené startoviště.  To, které si nakonec k tandemovému letu vybereme, záleží na směru větru a předpovědi počasí pro danou lokalitu.

JAVOROVÝ VRCH

Javorový vrch je pro tandemové lety nejlepší terén. Kopec s vyhlídkou na Třinec i Beskydy. Má s převýšení něco přes 470 metrů a obrovské místo pro start i přistání. Má dvě startovací plochy. Jedna orientovaná na sever a druhá na západ. Na kopec vede lanovka a pak se musi asi 8 minut pešky na místo startu. Co se týče zázemí, na startovačce je horská chata, kde se dá dobře najíst. Občerstvení je i na přistání. Na přistání jsou i prolízačky a pískoviště pro děti.

Kde se potkáme…MAPA

ONDŘEJNÍK-SKALKA

Jihozápadní terén s převýšením 440 metrů. Na kopec se lze dostat buď pěšky (45 min.) či vývozem (30 min.). Na startu není restaurace či jiné turistické objekty. Ze startu je výhled na Velký Javorník, pohoří Pusteven a Radhoště a Frenštát pod Radhoštěm. V blízkosti přistání je pak několik míst, kde se dá dobře najíst.

Kde se potkáme…MAPA

VELKÝ JAVORNÍK

Severovýchodně orientovaný terén u Frenštátu pod Radhoštěm s převýšením 430 metrů s dostačující startovací plochou a prostorným přistáním. Na kopec se lze dostat buď pěšky či vývozem od přistávačky a z parkoviště u fotbalového hřiště ve Veřovicích. Na startu je hospoda a v blízkosti přistávačky ve Veřovicích také. Na vrcholu kopce asi 50m od startu je rozhledna, kde vydíte na Beskydy i Hostýnské vrchy.

Kde se potkáme…MAPA