Časté otázky

Co to je tandem paragliding…to jako vyskočíme z letadla?
Při tandem paraglidingu se rozbíháte z kopce dolu spolu s tandem pilotem který, je za Vámi. Většinou stačí pár kroků a jste ve vzduchu. Pokud se skáče z letadla jedná se o “tandemové sekoky” což je jiná sportovní aktivita.

Ve kterém ročním období se pořádají tandemové lety?
létat se dá prakticky celý rok, s tím rozdílem, že v zimním obdobi pořádáme pouze základní tandemové lety. Termické lety a přelety pak od jara do podzimu.

Jak si tandemový let zarezervovat/objednat?
Využijte objednávkového formuláře zde a my Vás pak kontaktujeme a sdělíme více informací k tandemovému letu.

Mám dárkový poukaz na tandemový let paraglidem, co teď?
Pokud Vás ještě tandem pilot nekontaktoval ozvěte se nám a domluvíme se na konkrétních termínech tandemového letu a podrobnostech.

Co na sebe?

  • pevnou kotníkovou obuv
  • dlouhé kalhoty
  • větru odolnou bundu
  • rukavice
  • brýle proti slunci
  • a samozřejmě fotoaparát
  • Přilba je dodána pilotem, ale pokud máte svoji oblíbenou, pohodlnou, třeba pro lyžování…je i toto možnost.

 

Jak dlouho trvá let tandemovým paraglidem?
Délka tandemového letu je závislá na převýšení terénu a na meteorologických podmínkách
Dle technických parametrů padákového kluzáku za 1 sekundu vyklesáte něco malo přes 1 metr, což znamená, že z kopce vysokého 500 metrů poletíte minimálně 8 minut. Ale s pomocí přírody a zkušenosti pilota, je tato doba většinou delší. Za výborných letových podmínek se lze ve vzduchu udržet i několik hodin, ale to už je zase jiné povídání…:)

Mám závratě a nevolnost z výšek, ale přesto chci zkusit let tandemovým padákem..nevadi to?
Nevadí. Let tandemovým paraglidem je zcela něco jiného než když stojíte na balkóně 14ti patrového věžáku. Při tandemovém letu získáváte výšku postupně, jste součásti křídla upevněni v postroji (sedačce), citíte přetížení v zatáčkách…cítite, že je tandemový kluzák pod pilotovou kontrolou a letíte tam, kam chcete.
Vašim jediným úkolem je si let tandemem užít, dívat se kolem, pozorovat ostatní padáky povídat si s tandem pilotem jestli chcete, těšit se až své pocity z tandemového letu sdělíte svým blízkým…. prostě využít z letu tandemovým padákem maximum. Tandem paragliding je zábava a tak k ní i přistupujte
Nevolnost při létání padákovým kluzákem nemá až takovou souvislost ze strachem z výšek. Spíše můžeme mluvit o Kinetóze (nemoc z pohybu).

Zakoupil jsem si Termický tandemový let, ale povětrnostní podmínky nám nepřály a doba tandemového letu byla kratší než 15 minut.
Po domluvě s tandem pilotem můžete mít další tandemový let zadarmo nebo vám tandem pilot sníží částku na cenu základního tandemového letu tzn. vratí vám část obnosu.